Matt Dumba Authentic Jersey  Çift Kırma Vinç – Arslan Vinç

Çift Kırma Vinç

Çift Kırma Vinç2019-01-03T10:59:02+03:00

Şantiyelerde alt ve üst yapı faaliyetlerinde, yükleme ve boşaltma işlerinde, oto kurtarma ve çekme işlerinde, kaldırma ve taşıma işlerinde hurdacılıkta v.b. işlerde farklı amaçlara uygun vinçlerdir. Seri hareket edebilmeleri, gerektiğinde yük taşıyabilmeleri bu tür vinçlerin tercih edilmelerinde en büyük etkendir.
Kaldırma işlemi yaparken vinç seçimi, başlıbaşına bilgi gerektiren bir konudur.
–    Kaldırılacak yükü (boyutları ve ağırlığı) tanımak
–    Çalışılacak mahalin fiziki koşullarını tanımak
–    Çalışacak kaldırma aracının tüm özelliklerini (boyutu, ağırlığı, kaldırma sistemi, kaldırma
kapasitesi, taşıma kapasitesi) bilmek, doğru seçim için şarttır.

Tek kırmanın yetersiz kalacağı düşünülen noktalarda standart uzatma grubunun ucuna 2. bir kırma grubu eklenebilir. Bu kırma grubu, 1. kırma grubundan bağımsız hareket eder. Bu ekleme işlemi sayesinde 1. kırma grubu istenilen yüksekliğe ulaşabilir aynı zamanda 2. kırma grubu 1. kırma grubundan bağımsız bir şekilde dikey ya da yatay eksende, farklı yön ve seviyelerde çalışabilir.

Çift kırmalı vinçlerde 2. kırma grubu portatif bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla istenildiği zaman kolayca sökülerek vinç tek kırmalı hale getirilebilir. Bu da vinçlere değer katan bir özelliktir.

Katlama sistemi vincin, seyir halindeyken araç üzerinde mümkün olduğunca az yer kaplaması ve aracın özellikle yük taşıma gibi başka işleri yerine getirebilmesine yardımcı olur. Tek kırma ve çift kırma vinçler kupa arkasına tam olarak kapanacak şekilde katlanabilir. Özellikle tam katlanır bomlu vinçler hem vincin hem de kasanın optimum kullanıldığı vinç sınıfıdır, bu yüzden dünyada en çok rağbet gören vinçlerdendir.

Brian Boyle Authentic Jersey